ZAMÓW DO 13.00 - WYŚLEMY DZISIAJ (NIE DOTYCZY WEEKENDÓW I ŚWIĄT)

(+48) 660 598 111      |     od godz. 09.00 - 16.00

Producenci
Koszty Dostawy
InPost Paczkomaty 24/7 - 9.99zł
Kurier InPost - 12.99zł
Kurier InPost Pobranie - 15.99zł
OLREN Paczka - 7.99zł
 
 
Czas dostawy

InPost Paczkomaty 24/7 - czas dostawy 1-2 dni robocze

InPost Kurier  - czas dostawy 1-2 dni robocze

InPost Kurier Pobranie - czas dostawy 1-2 dni robocze

ORLEN Paczka - czas dostawy 1-2 dni robocze

Produkt dnia

 

Rękawice MMA – idealne rękawice w mieszanych sztukach walki

 

Rękawice MMA są używane w mieszanych sztukach walki na całym świecie, ponieważ są one pozbawione palców, aby umożliwić chwytanie się za siebie oraz dając możliwość uderzeń i odpowiedniej osłony.

 

W naszym sklepie znajdziecie wiele propozycji pochodzących od sprawdzonych i renomowanych marek takich, jak VENUM czy EVERLAST, zarówno dla początkujących adeptów MMA, jak i dla prawdziwych profesjonalistów biorących czynny udział w oficjalnych zawodach.

 

Jak dzielimy rękawice do MMA?

 

W sztukach walki MMA stosuje się głównie 2 rodzaje rękawic, turniejowych oraz przeznaczonych głównie do treningu i walk sparringowych.

 

  • Rękawice turniejowe do MMA odznaczają się lżejszą wagą 4oz oraz mniejszą zabudową samej rękawicy. Przekłada się to bezpośrednio na mocniejszą siłę ciosu, a także silniejszy i pewniejszy chwyt w czasie walki, umożliwiający stosowanie wielu kombinacji, duszeń oraz wykonywania precyzyjnych dźwigni.
  • Rękawice sparingowe do MMA są cięższe, ważą 7oz i są lepiej obudowane, co sprawia że lepiej chronią ręce zawodnika i pomagają uniknąć groźnych kontuzji szczególnie na początku przygody z MMA. Trzeba jednak pamiętać, że ich pełna obudowa uniemożliwia lub znacząco utrudnia stosowanie pewnych kombinacji, w których niezbędny jest pewny chwyt podczas walki.

 

Rękawice wykorzystywane w sportach MMA są wykonywane głównie ze skóry syntetycznej lub bydlęcej i zapewniają optymalną wentylację dłoniom podczas walki i treningów, dzięki odsłoniętej wewnętrznej stronie rękawicy.

 

Jakie rękawice MMA wybrać dla początkującego?

 

Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch par rękawic, które umożliwią naukę pełnego zakresu kombinacji, uderzeń i chwytów. Jednak na samym początku warto postawić przede wszystkim na bezpieczeństwo. W takim wypadku warto postawić na wybór cięższych rękawic sparingowych lepiej chroniących przed kontuzjami, które na początku swojej przygody z MMA mogą skutecznie demotywować do dalszych treningów.

 

Chociaż rękawice MMA dla początkujących mogą ograniczać pewne ruchy i kombinacje, to nie należy się tym przejmować, ponieważ najprawdopodobniej w początkowych okresach treningów i tak nie będziemy w stanie ich wykonać i rękawice sparingowe w zupełności wystarczą aby złapać podstawy.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl