Zamów do 13.00 - Wyślemy dzisiaj (nie dotyczy weekendów i świąt).

(+48) 660 598 111      |     od godz. 09.00 - 16.00

Opcje przeglądania
Producenci
Koszty Dostawy
InPost Paczkomaty 24/7 - 11.99zł
Kurier InPost - 14.99zł
Kurier InPost Pobranie - 17.99zł
OLREN Paczka - 9.99zł
 
 
Czas dostawy

InPost Paczkomaty 24/7 - czas dostawy 1-2 dni robocze

InPost Kurier  - czas dostawy 1-2 dni robocze

InPost Kurier Pobranie - czas dostawy 1-2 dni robocze

ORLEN Paczka - czas dostawy 1-2 dni robocze

Produkt dnia
  • nowość

Co to jest ochraniacz na zęby do MMA?

 

Ochraniacz na zęby to podstawowy element dla sportowców na co dzień trenujących sporty walki MMA. Jest on niezbędnym środkiem zabezpieczającym nasze zęby i szczękę przed uszkodzeniem podczas wszelkiego rodzaju uderzeń, dlatego warto już na samym początku zaopatrzyć się w ten element treningowy. Jego konstrukcja pozwala na wygodne użytkowanie zarówno podczas walk sparingowy i treningu, jak i podczas walk na poziomie zawodowym.

 


Dlaczego warto stosować ochraniacz na szczękę do MMA?

 

Mieszane sztuki walki MMA to niezwykle kontaktowa dyscyplina, w której poszczególne części naszego ciała są narażone na kontuzję lub różnego rodzaju uszkodzenia. W takim wypadku ochraniacz na szczękę staje się po prostu koniecznością. Nie trudno sobie wyobrazić szkody jakie może wyrządzić trening lub bezpośrednia walka bez odpowiedniego ochraniacza na zęby. Ubytki, które mogą powstać w wyniku takiego są bardzo kłopotliwe, nieestetyczne, a ich leczenie i uzupełnianie bardzo kosztowne dla naszego portfela.

 

Ochraniacz na zęby stanowi zupełną podstawę w MMA, jak i wielu innych kontaktowych sztukach walki i jego zadanie skupia się na:

 

  • Ochronie naszych zębów
  • Ochronie kości szczękowych
  • Przy mocnych uderzeniach chroni również pod urazami mózgu
  • Odpowiednio odprowadza powietrze oraz ślinę podczas noszenia

 

Z czego składają się ochraniacze na zęby?

 

Ze względu na swoją konstrukcję ochraniacze zębów możemy podzieli na trzy grupy:

 

  • Ochraniacze jednowarstwowe
  • Ochraniacze żelowe (wielowarstwowe)
  • i ochraniacze protetyczne – robionych na specjalne zamówienie u specjalisty

 

W ogólnej sprzedaży dostępne są dwa pierwsze modele ochraniaczy szczęki, które pomagają chronić nasze uzębienie przed ich utratą lub uszkodzeniem.

 

Jednowarstwowe ochraniacze na zęby są wyprodukowane z jednej warstwy materiału, którym najczęściej jest silikon. Nie posiadają one zaawansowanych technologii ułatwiających w szczególny sposób oddychanie, czy przełykanie śliny, jednak już ich zastosowanie stanowi skuteczny sposób przed doznaniem uszczerbku swoich zębów i szczęki.

 

Zaawansowane żelowe ochraniacze na zęby są wyprodukowane z kilku warstw materiału (najczęściej 2-3) i w zależności od producenta możemy spotkać się z różnymi technologiami użytymi w celu zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa.

 

Tego typu ochraniacze często zawierają warstwę żelową, której zadaniem jest dodatkowe tłumienie wstrząsów podczas uderzeń, a elastyczna forma pozwala na dopasowanie ochraniacza do szczęki zawodnika. Dzięki użyciu kolejnych warstw ochraniacz rozprasza dodatkowo siłę uderzeń przez co niweluje wiele obrażeń które można odnieść podczas walki.

 

Pojedynczy czy podwójny ochraniacz na zęby?

 

W sprzedaży są dostępne modele zarówno pojedyncze jak i podwójne ochraniaczy na szczękę, ale coraz częściej wybiera się ochraniacze pojedyncze. Wynika to przede wszystkim z komfortu użytkowania. Modele podwójne są tak skonstruowane, że zawodnik musi właściwie przez cały czas zaciskać szczękę, co mocno utrudnia oddychanie i przepływ śliny.

 

Dlatego większość zawodników poleca stosowanie pojedynczych ochraniaczy na zęby, które dzięki swojej konstrukcji potrafią również chronić dolne zęby przed kontuzją.

 

W naszym sklepie znajdziecie najlepsze ochraniacze szczęki pochodzące od sprawdzonych i uznanych producentów takich jak Everlast, Venum, RDX czy Bushido.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl