});

ZAMÓW DO 12.00 - WYŚLEMY DZISIAJ (NIE DOTYCZY WEEKENDÓW I ŚWIĄT).

(+48) 660 598 111      |     od godz. 09.00 - 15.00

Chmura tagów

Jak wzmocnić siłę kopnięcia?

0
Jak wzmocnić siłę kopnięcia?

Jak wzmocnić siłę kopnięcia?

Kopnięcia w sportach walki są bardzo widowiskowe. Nawet najprostsze kopnięcie, takie jak low kick lub front kick może przeciwnika natychmiast wyłączyć z walki. Każdy początkujący adept sztuk walki chciałby w krótkim czasie nauczyć się mocno kopać.

 

Niestety technika kopania jest o wiele trudniejsza niż uderzenia pięściami. Systematyczne treningi pomagają uzyskać oczekiwane rezultaty. Warto również zwrócić uwagę na kilka innych istotnych szczegółów. Sprawdź, co trzeba zrobić, żeby mieć większą siłę kopnięcia.

 

Prawidłowa technika kopnięcia

Prawidłowa technika kopnięcia jest najważniejszą rzeczą, która wpływa na siłę uderzenia. Technika góruje nad siłą mięśni, dlatego osoba mająca rozbudowane mięśnie nóg będzie miała mniejszą siłę kopnięcia niż ta dysponująca odpowiednią techniką.

 

Na co w takim razie zwrócić uwagę podczas kopania technik okrężnych i frontalnych? Należy zacząć od prawidłowej pozycji walki. Stań luźno z nogami ugiętymi w kolanach. Stopy rozstaw na szerokość barków. Jeżeli jesteś prawonożny, to lewa noga powinna być z przodu.

 

Zanim kopniesz prawą nogą, wykonaj skręt na nodze lewej. Piętę wysuń w prawo i otwórz biodro. Następnie podnieś kolano prawe jak najwyżej do klatki piersiowej. Ostatnia faza to dynamiczne wypchnięcie nogi i całego biodra w przód. Tak właśnie wygląda front kick. Do wykonania kopnięcia wykorzystaj masę całego swojego ciała.

 

Jeżeli chcesz wykonać kopnięcie okrężne, takie jak low kick lub middle kick, to wektor siły musi być skierowany w tę stronę, w którą chcesz kopnąć. W przypadku kopnięć okrężnych również najpierw wyprowadź kolano, a później wyprostuj całą nogę. Staraj się uderzyć końcową częścią piszczela.

 

Systematyczne treningi i ćwiczenia z partnerem

Na siłę kopnięcia największy wpływ mają systematyczne treningi. Im częściej będziesz kopał, tym efekt będzie lepszy. Mięśnie i ścięgna przyzwyczają się do wykonywania prawidłowego ruchu. Z czasem kopnięcie będzie szybsze, dynamiczniejsze i silniejsze.

 

Ćwiczenia kopnięć można trenować w domu. Podczas wykonywania kopnięć frontalnych i okrężnych w powietrze, pamiętaj o powrocie nogi do pozycji wyjściowej. Czyli najpierw wyprowadź kolano, później wyprostuj nogę. Następnie ponownie zegnij nogę w kolanie i przy powrocie stopy staraj się kopnąć piętą w pośladek.

 

Ważne są również ćwiczenia z partnerem. Do treningu w parach niezbędne będą grube tarcze do kopnięć. Dysponując dobrym sprzętem, możesz kopać partnera z całej siły, bez obaw, że komuś może coś się stać.

 

Sprzęt do ćwiczeń, który pomoże wzmocnić siłę kopnięcia

Jeżeli chcesz być lepszym zawodnikiem, jak najszybciej zacznij korzystać z profesjonalnego sprzętu. Każdy klub sportów walki ma na swoim wyposażeniu takie rzeczy jak worki bokserskie, tarcze do kopnięć, piłki refleksyjne i gruszki bokserskie. Wszystkie te gadżety pomagają wzmocnić siłę kopnięcia i uderzenia.

 

Niestety treningi w klubach odbywają się przeważnie dwa lub trzy razy w tygodniu. Oczywiście na początku taka częstotliwość ćwiczeń wystarcza. Jednak po kilku miesiącach intensywnego treningu możesz zacząć trenować częściej. Dlatego dobrym pomysłem jest zakup sprzętu treningowego na własny prywatny użytek.

 

Wygospodaruj jedno pomieszczenie w domu lub stwórz małą salę fitness w piwnicy, lub garażu. Będziesz tam mógł powiesić worek bokserski, piłkę refleksyjną i ćwiczyć codziennie. Pamiętaj, że zarówno do indywidualnych treningów, jak i ćwiczeń w klubie sportów walki potrzebne będą dodatkowo:

 

  • ochraniacze na piszczel i śródstopie.
  • ochraniacze na zęby,
  • rękawice bokserskie i rękawice MMA,
  • ochraniacze krocza, czyli suspensoria.

 

Wszystkie te gadżety sprawią, że trening będzie bezpieczny i przyjemny.

 

Ćwiczenia rozciągające

Oczywiście na siłę kopnięcia ogromny wpływ ma również rozciągnięcie. Nawet kopiąc niskie kopnięcia, takie jak low kick musisz być w pewnym stopniu rozciągnięty. Jeżeli z kolei chcesz kopać na wysokość głowy, to musisz zdecydowanie bardziej popracować podczas stretchingu.

 

Jednak nie martw się, bo nie musisz robić szpagatu, żeby kopać high kick'a. Do wysokich kopnięć bardziej rozciągnij biodra, aby móc wyżej podnieść kolano.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl