});

ZAMÓW DO 12.00 - WYŚLEMY DZISIAJ (NIE DOTYCZY WEEKENDÓW I ŚWIĄT).

(+48) 660 598 111      |     od godz. 09.00 - 15.00

Chmura tagów

KSW - jaki sprzęt i strój jest dopuszczalny

0
KSW - jaki sprzęt i strój jest dopuszczalny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KSW - jaki sprzęt i strój jest dopuszczalny

Pewnie widziałeś już niejedną walkę KSW. Już na pierwszy rzut oka można dostrzec jaki strój i sprzęt jest potrzebny, aby stoczyć walkę MMA. Rękawice do MMA, spodenki i ochraniacze na zęby to standardowe wyposażenie. Warto jednak zgłębić temat i sprawdzić, jakie są szczegóły i wymagania dotyczące akcesoriów używanych w walkach KSW.

 

Rękawice do MMA, oraz owijki

Każdy zawodnik musi zabezpieczyć swoje pięści. Rękawice MMA zabezpieczają nie tylko przeciwnika, ale także osobę, która ma je założone. Rękawica musi ważyć co najmniej 4 uncje. Górna granica ciężaru to 6 uncji. Jednak komicja KSW może zezwolić na walkę w cięższych, bo duże rękawice powyżej rozmiaru XXL potrafią ważyć więcej niż 6 uncji.

 

Rękawice są dostarczane i zatwierdzane przez komisję KSW. Zawodnik nie może walczyć we własnym sprzęcie. Rękawice MMA nie mogą posiadać ostrych krawędzi, a szwy nie powinny wystawać, bo istnieje ryzyko okaleczenia przeciwnika.

 

Zanim zawodnik założy rękawice, musi zabezpieczyć dłonie owijkami. Muszą one być wykonane z miękkiej gazy. Taśmę owija się wokół dłoni dwa razy, tak aby zakrywała kostki. Owijki zakłada się w szatni w obecności przedstawicieli rywala (menadżera lub sekundanta). Rękawicy nie zakłada się na owijki, dopóki przedstawiciel KSW ich nie zatwierdzi. 

 

Ochraniacze na zęby i suspensoria

Każdy zawodnik obowiązkowo musi mieć ochraniacze na zęby. Są one sprawdzane w obecności lekarza. Jeżeli któryś z rywali wypluje ochraniacze w czasie walki, sędzia musi przerwać pojedynek i wznawia go, dopiero gdy upewni się, że każdy ma swoją ochronę.

 

Jeżeli chodzi o suspensoria, to zawodnicy mogą posiadać własne ochraniacze na krocze. Wymaga się jedynie wcześniejszego dostarczenia ich do komisji KSW w celu weryfikacji. Ciekawostką jest to, że kobiety nie mogą używać suspensoriów w czasie walki.

 

Strój oraz wygląd zawodnika

Zawodnicy występują jedynie w spodenkach. Mogą to być spodenki do:

  • MMA,
  • kick-boxingu,

Obcisłe spodenki kolarskie również są dopuszczalne o ile zostaną zatwierdzone przez KSW.

 

Wszelkie ubrania zakrywające tułów są niedopuszczalne. Wyjątkiem są oczywiście koszulki dla kobiet, które również muszą być zatwierdzone przez komisję KSW. Ochraniacze na piszczele lub buty bokserskie są zabronione. Na ciele zawodników mogą być grafiki sponsorów oraz reklamy.

Zawodnicy nie mogą być pokryci oleistymi, ślizgającymi się maściami. Kremy, oleje czy żele do włosów nie wchodzą w grę. Jeżeli któryś z rywali zostanie przyłapany na używaniu oleistych substancji, sędzia ringowy nakaże je usunąć. Wszelkie ozdoby w postaci naszyjników czy kolczyków są zakazane.

Fryzura zawodnika również nie może stwarzać zagrożenia ani przeszkadzać sędziemu w kontrolowaniu walki. To sędzia lub przedstawiciel KSW ocenia czy wygląd sportowca nie będzie zagrożeniem. Jeżeli są jakieś uwagi do prezencji, to walka nie rozpocznie się, dopóki usterki nie zostaną usunięte.

Jak widzisz dużo nie potrzeba, aby stoczyć walkę w klatce. Akcesoria dla początkujących nie są drogie. Jeśli jednak chcesz zacząć swoją przygodę z MMA, to oprócz wymienionych już tutaj akcesoriów, będziesz potrzebował ochraniaczy na piszczel i śródstopie. Ten sprzęt na pewno przyda Ci się w czasie treningu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl