});

ZAMÓW DO 12.00 - WYŚLEMY DZISIAJ (NIE DOTYCZY WEEKENDÓW I ŚWIĄT).

(+48) 660 598 111      |     od godz. 09.00 - 15.00

Chmura tagów

Jak wygląda trening w klubie Jiu-jitsu i czym charakteryzuje się ta sztuka walki?

0
Jak wygląda trening w klubie Jiu-jitsu i czym charakteryzuje się ta sztuka walki?

Jak wygląda trening w klubie Jiu-jitsu i czym charakteryzuje się ta sztuka walki?

Japońska sztuka walki Jiu-jitsu rozpowszechniła się na całym świecie. Obecnie bez problemu można znaleźć liczne kluby, w których trenerzy przekazują wiedzę oraz doświadczenie niezbędne do rozwijania się w tej dziedzinie. Jiu-jitsu dzieli się na kilka odmian, które mogą różnić się między sobą poszczególnymi zasadami oraz tradycjami. Największą popularnością cieszy się styl klasyczny, oraz brazylijski. Na czym polegają treningi? Czym charakteryzuje się ten styl walki? - odpowiadamy.

Odpowiednie przygotowania

Jiu-jitsu, mimo iż jest niezwykle wymagającą dyscypliną sportu, może być praktykowana niemalże przez każdego. Jedyną przeszkodą są problemy ze stawami i choroby układu kostnego. Wynika to z faktu, iż Jiu-jitsu w dużej mierze opiera się na aktywnym starciu z przeciwnikiem, w którym te partie ciała są szczególnie narażone.

Przed rozpoczęciem przygody z tą sztuką walki, warto zwiększyć aktywność fizyczną w celu nabrania lepszej kondycji. Można to osiągnąć poprzez regularne bieganie, pływanie, jazdę na rowerze bądź rolkach. Niezmiernie ważne jest również zdrowe odżywianie, odpoczynek oraz odpowiednia ilość snu. Wszystkie te czynniki znacząco wpływają na samopoczucie oraz przekładają się na produktywność i efektywność treningu.

Zasady obowiązujące w Jiu-jitsu

Jiu-jitsu to nie tylko sport, ale także filozofia oraz styl życia. Ta sztuka walki wymaga nie tylko kondycji i sprawności fizycznej. Do rozwijania się w tej dziedzinie niezbędne będzie opanowanie, samodyscyplina, cierpliwość i wytrwałość. Wszystko połączone z ciężkimi treningami może przynieść oczekiwane rezultaty.

Jiu-jitsu, mimo iż jest sztuką walki, nie wymaga dużego nakładu siły oraz agresji. Podczas walki stosuje się metody mające na celu zmęczenie przeciwnika. W tym celu wykorzystuje się różnorodne przerzuty i dźwignie. Niezmiernie ważne jest również odparcie ataków przeciwnika. Dlatego podczas trenowania tej sztuki walki trzeba wyróżniać się sprytem i inteligencją.

Jak wygląda trening Jiu-jitsu

Jeśli zdecydujesz się rozpocząć swoją przygodę z tą dziedziną sportu, w pierwszej kolejności musisz porozmawiać z osobą prowadzącą zajęcia. Pomoże to podjąć decyzję o zapisaniu się na trening oraz rozwieje wszelkie wątpliwości. Trening rozpoczyna się od rozgrzewki. Jej tempo może być różne. Niektóre kluby preferują powolne wprowadzanie, inne zaś wolą od razu narzucić szybkie tempo.

Gdy będziesz już rozgrzany, instruktor przejdzie do ćwiczeń indywidualnych. Wśród nich mogą znaleźć się pady, czyli techniki pozwalające upadać w bezpieczny sposób. Po tych krokach rozpoczyna się część główna treningu. Na macie wraz z partnerem będziesz uczył się różnych technik, niezbędnych podczas prawdziwej walki. Z każdym kolejnym treningiem nabierzesz więcej doświadczenia, a walka będzie przynosić więcej satysfakcji i spełnienia.

Jakie korzyści płyną z uprawiania tej dziedziny sportu?

Nie od dziś wiadomo, że aktywny styl życia poprawia samopoczucie. Dzięki treningom możesz zadbać o prawidłową masę ciała i zminimalizować ryzyko wystąpienia wielu chorób (między innymi nadciśnienia i chorób serca).

Dzięki Jiu-jitsu wypracujesz pozytywne nawyki oraz pokonasz własne bariery. Jednym ze skutków regularnych treningów jest rozładowanie stresu oraz negatywnych emocji. Jiu-jitsu pomaga również zwiększyć refleks, logicznie myśleć, analizować i wyciągać wnioski.

W co musisz się zaopatrzyć, aby trenować Jiu-jitsu?

Jeżeli poważnie myślisz o treningach, to z czasem będziesz musiał zakupić gi, czyli tradycyjny strój wraz z pasem. Na pierwszych treningach można ćwiczyć w dresach lub spodenkach i koszulce. Dobrze jest zaopatrzyć się w specjalną odzież, która przylega do ciała i zapewnia optymalne odprowadzenie potu — dobrej klasy rashguard to wydatek około 150 zł.

Inne akcesoria, które na pewno się przydadzą to między innymi:

  • ochraniacze na uszy,
  • stabilizator lub ochraniacz stawu skokowego,
  • stabilizator lub ochraniacz kolana,
  • torba lub plecak treningowy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl